Inovato na stretnutiach v podnikoch v Čine

Ľubomír Švec, Miloš Olejár, Adam Švec a Ján Košturiak zo spoločnosti Švec Group, Inovato, IPA Slovakia a Podnikateľskej univerzity sa rozhodli navštíviť Čínu, ktorá technologicky predbieha zvyšok sveta. Študijnej cesty sa zúčastnili aj majitelia a manažéri z firiem Ipesoft, Hanseatic, Astir, Železničná spoločnosť Slovensko, Hako, KraussMaffei a Aston. Navštívili firmy CRRC, Haier, Huawei a ďalšie. Cestu organizoval Pavel Dvořák.

Čínske firmy ukázali najnovšie technológie, vývojové a testovacie laboratóriá a vysokú orientáciu na kvalitu. Vo výrobe boli zavedené prvky štíhlej výroby (plynulé toky, vizualizácia, kvalita v procese, DFMA, TPM, 5S, Kanban, Kaizen, tímová práca) a inovácie so zapájaním všetkých spolupracovníkov. Procesy boli riadené a sledované on line v reálnom čase a prepojené s modernými nástrojmi na sledovanie kľúčových ukazovateľov. Veľký dôraz bol kladený na spokojnosť spolupracovníkov, ich spoluprácu a spolupodnikanie.

Vo firme CRRC, ktorá vyrába moderné rýchlovlaky sme objavili aj súčiastky vyrobené v spoločnosti Švec Group a manažéri tejto firmy prejavili záujem na spolupráci. Ďalšie poznatky z cesty v Číne budú spracované a prezentované v jednotlivých moduloch Strojárskej univerzity.

Miloš Olejár, Ján Košturiak, Ľubomír Švec a Adam Švec v Pekingu

Inovácie sú nekonečná a tvrdá práca – Ľubomír Švec na Čínskom múre

Firma CRRC Qingdao

Najmodernejšie výrobné technológie vo firme Haier

Švecovci

Ľubomír Švec v rozhovore s pracovníčkou Huawei Shenzhen

Laboratóriá a technológie firmy Huawei

V takýchto podmienkach pracuje 25000 výskumných a vývojových pracovníkov v Campuse Huawei Shenzhen